Koncerty 2004

26. 1. 2004  20:00 Brno MDB

Janáček
POČÁTEK ROMÁNU, RÁKÓS RÁKÓCZY

tanečníci souboru Hradišťan Brněnský akademický sbor
dirigenti: Martin Peschík, Tomáš Ibrmajer

Program:

Leoš Janáček
POČÁTEK ROMÁNU
RÁKÓS RÁKÓCZY

další info:
křestní list (osoby a obsazení)
Hradišťan (oficiální stránky souboru)
pořadatel:
JAMU

8. 4. 2004  19:30 Brno Besední dům

Fauré: Requiem
Poulenc, Fauré

Yvetta Tannenbergerová – soprán
Vladimír Chmelo – baryton
Martin Jakubíček – varhany
dirigent: Jaroslav Kyzlink

Program:

Francis Poulenc
Quatre motets pour un temps de pénitence
Gabriel Fauré
Requiem

vstupenky:
1. Pokladna SFB, tel. 542 211 463, do 17:00 2. Večerní pokladna ve foyer BD, od 19:00
další info:
Plakát

20. 4. 2004  19:30 Brno Červený kostel

Bach: Janovy pašije

Tereza Merklová – soprán
Jitka Zerhauová – alt
Pavel Černoch – tenor
Richard Novák – bas
Brněnský akademický sbor, Czech Virtuosi
dirigent: Jaroslav Kyzlink

Program:

Johann Sebastian Bach
Janovy pašije, BWV 245

pořadatel:
agentura Amneris

5. 5. 2004  19:30 Brno Besední dům

Janáček: Otčenáš

Martin Mysliveček – kytara
Martin Jakubíček – varhany
Pavla Bartoníková – harfa
Tomáš Kořínek – zpěv (tenor)
Musica da Camera Brno, BAS
dirigent: Martin Franze
(absolventský výkon)

Program:

Castelnuovo-Tedesco, Ravel, Tučapský
Leoš Janáček
Otčenáš

pořadatel:
HF JAMU

9. 5. 2004  20:00 Gliwice Polsko

Bach: Mše A-dur

Adriana Kučerová – soprán
Marika Žáková – alt
Pavel Černoch – tenor
Jan Kyzlink – bas
Bach Ensemble (členové BASu)
Czech Virtuosi
dirigent: Jaroslav Kyzlink

Program:

J. S. Bach
Janovy pašije, BWV 245 – 2 árie
Mše A-dur, BWV 234

pořadatel:
Dni muzyki organowej
další info:
Plakát

17. 5. 2004  19:30 Brno Červený kostel

Koncert duchovní hudby

Martin Jakubíček – pozitiv
Simona Holubcová – loutna
In Nomine Consort – renesanční gamby
Brněnský akademický sbor
dirigent: Tomáš Ibrmajer
(doktorandské studium JAMU)

Program:

Tomás Luis de Victoria
Missa "O magnum mysterium"
Moteto "Quem vidistis, pastores?"
Moteto "Benedicta sit"
Missa pro defunctis (výběr)

pořadatel:
HF JAMU

29. 5. 2004  19:30 Brno Červený kostel

Haydn: Nelsonmesse

Martina Králíková – soprán
Jitka Zerhauová – alt
Zotán Korda – tenor
Jan Kyzlink – bas
Brněnský akademický sbor
Orchester Pro Musica Stuttgart
dirigenti:
Jurgen Klenk, Jaroslav Kyzlink

Program:

J. S. Bach
Koncert pro 3 trumpety a tympány (výběr z BWV 249)
G.F.Handel
Concerto grosso d-moll, op.6, No.10
Joseph Haydn
Nelsonmesse

pořadatel:
BAS ve spolupráci s agenturou Amneris
další info:
leták

22. 8. 2004  10:30 Polička kostel sv. Jakuba

Dvořák: Mše D-dur

Festival Polička 555
Ema Hubáčková – soprán Jitka Zerhauová – alt Pavel Černoch – tenor Jiří Kalendovský – bas
Brněnský akademický sbor Václav Uhlíř – varhany
dirigent: Jaroslav Kyzlink

Program:

A. Dvořák : Biblické písně
A. Dvořák : Mše D-dur, Lužanská
další info:
program festivalu

21. 9. 2004  20:30 Brno Petrov

Mozart: Requiem

Slavnostní koncert ku příležitosti Mezinárodních strojírenských veletrhů
Regina Renzová-Jürgensová – soprán Jitka Zerhauová – alt Pavel Černoch – tenor Jiří Sulženko – bas
Brněnský akademický sbor Czech Virtuosi
dirigent: Jaroslav Kyzlink

Program:

W. A. Mozart : Requiem (KV 626)
pořadatel:
Agentura Amneris

27. 10. 2004  19:30 Hradec Králové Kostel Božského srdce Páně, Pražské předměstí

Vodák: Te Deum
Koncert v rámci Abonentního cyklu C Filharmonie Hradec Králové

Brněnský akademický sbor Ars Brunensis Chorus Filharmonie Hradec Králové
dirigent: Marek Valášek

Program:

J. Vodák : Symfonie č. 3
A. Dvořák : Biblické písně
J. Vodák : Te Deum
pořadatel:
Filharmonie Hradec Králové
další info:
Marek Valášek
Ars Brunensis Chorus

31. 10. 2004  19:30 Brno Janáčkovo divadlo

Orff: Carmina Burana

Marina Vyskvorkina – soprán
Vladimír Doležal – tenor
Pavel Kamas – baryton
Brněnský akademický sbor
Ars Brunensis Chorus
členové sboru Janáčkovy opery
komorní orchestr Czech Virtuosi
dirigent: Jaroslav Kyzlink

Program:

Carl Orff (1895-1982)
Carmina Burana (z cyklu Trionfi)

pořadatel:
Czech Virtuosi
další info:
Marina Vyskvorkina: vyskvorkina.com, opera.cz
Vladimír Doležal: WWW stránky
Pavel Kamas: ceny Thálie 2002
Ars Brunensis Chorus

12. 11. 2004  19:30 Brno Besední dům

Schulhoff: Jazzové oratorium

Koncert se koná v rámci festivalu Z(a)TRACENÁ HUDBA, Opus musicum o.p.s.
Eva Garajová – soprán
Andrea Priechodská – soprán
Zoltán Korda – tenor
Tomáš Kořínek – tenor
Martin Hammerle – řečník, baryton
Brněnský akademický sbor
komorní orchestr Czech Virtuosi
dirigent: Jaroslav Kyzlink

Program:

Iša Krejčí
Sinfonie č.2 in Cis
Václav Kaprál
Uspávanky
Erwin Schulhoff
Jazzové oratorium

pořadatel:
Opus musicum, o.p.s.
další info:
leták, informace o projektu Z (a) tracená hudba

29. 11. 2004  19:30 Brno Besední dům

Dvořák: Mše D-dur

Markéta Mátlová – soprán
Markéta Kubinová – alt
Tomáš Kořínek – tenor
Vítězslav Šlahař – bas
BAS , Ars Brunensis Chorus
dirigent: Zuzana Pirnerová
(absolventský výkon)

Program:

Antonín Dvořák
Mše D-dur, Lužanská
(BAS, Ars Brunensis Chorus)
Johann Sebastian Bach
Mše G-dur
(Ars Brunensis Chorus, dir. K. Studentová)

pořadatel:
HF JAMU

16. 12. 2004  19:30 Brno Moravská galerie

Ryba: Česká mše vánoční

Adriana Kučerová – soprán
Marika Žáková – alt
Tomáš Kořínek – tenor
Jan Kyzlink – bas
Brněnský akademický sbor
komorní orchestr Czech Virtuosi
dirigent: Jaroslav Kyzlink

Program:

Tomás Luis de Victoria
Moteto "Quem vidistis, pastores?"
Adam Václav Michna
Vesperae Beatae Mariae Virginis
 – Lauda Jerusalem
 – Magnificat
Jakub Jan Ryba
Česká mše vánoční

pořadatel:
Czech Virtuosi

25. 12. 2004  19:30 Brno kostel sv. Janů (u Minoritů)

Bach: Vánoční oratorium

Andrea Priechodská – soprán
Jitka Zerhauová – alt
Tomáš Kořínek – tenor
Jan Kyzlink – bas
Brněnský akademický sbor Czech Virtuosi
dirigent: Jaroslav Kyzlink

Program:

Johann Sebastian Bach
Vánoční oratorium (BWV 248) – výběr

pořadatel:
Agentura Amneris