Koncerty 2011

6. 3. 2011  19:30 Brno Kostel sv. Janů, Minoritská 1

Koncert francouzské duchovní hudby
Michel Richard de Lalande
TE DEUM

Brněnský akademický sbor, Capella Ornamentata
Jana Tajovská Krajčovičová – soprán
Helena Pellarová – soprán
Ondřej Múčka – tenor
Tomáš Král – bas
dirigent:
Daša Briškárová

Program:

M. R. de Lalande, M. Duruflé, F. Poulenc, G. Fauré, O. Messiaen
plakát

27. 3. 2011  19:00 Brno Bazilika Nanebevzetí Panny Marie, Mendlovo náměstí

VIA CRUCIS
PÍSEŇ BRATRA SLUNCE
FRANZ LISZT
JOSEF BOHUSLAV FOERSTER

Akademické pěvecké sdružení Moravan, Brněnský akademický sbor
sóla:
Tomáš Krejčí
Hana Procházková
Jiří Šíma
varhany:
Jan Strakoš
dirigent: Tomáš Ibrmajer

Program:

F. LISZT, J. B. FOERSTER
plakát

11. 9. 2011  16:00 Brno Bazilika Nanebevzetí Panny Marie, Porta coeli – Předklášteří

A. Dvořák – Mše D dur
V. FESTIVAL DUCHOVNÍ HUDBY

Pěvecký sbor GAUDEAMUS BRNO, Mátlův akademický sbor, Brněnský akademický sbor, Pěvecké sdružení moravských učitelů
sólisté:
Markéta Mátlová – soprán
Aneta Petrasová – alt
Václav Čížek – tenor
David Szendiuch – bas
Petr Kolař – varhany
dirigent: Lubomír Mátl

Program:

J. Despres, M. Leontovič, P. Česnokov, G. Ericsson, L. Jansson, T. L. de Victoria, V. Miškinis, M. Duruflé, K. Nystedt, C. Orff, G. A. Homilius, O. Messiaen
A. Dvořák – Mše D dur, op. 86 pro pěvecká sóla,
smíšený sbor a varhany (vystoupí spojené sbory)
plakát

5. 10. 2011  20:00 Brno Kostel sv. Janů

W. A. Mozart: Requiem

Účinkují:
Tereza Merklová-Kyzlinková, Jitka Zerhauová, Ondřej Koplik, Jan Šťáva, Brněnský akademický sbor, Czech Virtuosi
dirigent:
Jaroslav Kyzlink

2. 10. 2011  17:00
15. 10. 2011  19:00 Brno Janáčkovo divadlo

Antonín Dvořák: Svatá Ludmila

Sólisté:
Richard Novák, Pavla Vykopalová, Peter Berger, Marlene Lichtenberg, Petr Levíček
Sbor Janáčkovy opery, Brněnský akademický sbor
dirigent: Jaroslav Kyzlink

6. 12. 2011  19:00 Brno Místodržitelský palác Moravské galerie

Pocta italské hudbě

Účinkují:
Tatiana Teslia – soprán, Michal Lehotský – tenor
Brněnský akademický sbor
sbormistr: Daša Briškárová

Program:

G. Rossini, G. Verdi, G. Puccini, P. Mascagni